сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Познатиот македонски пејач со неговата сакана се пресели на Флорида (ФОТО)

Дарко и Ивана се венчаа во октомври 2016  година. Стружанката е ќерка на Славе Келешовски, кој трипати беше избран за најдобар диџеј во Југославија.
Познатиот македонски пејач со неговата сакана се пресели на Флорида (ФОТО)

Поп-пејачот Дарко Илиевски неодамна со сопругата Ивана се пресели на Флорида. Тој на својот Инстаграм профил се пофали дека се веќе во Америка и дека уживаат на плажа.

„Се секираме во плиткото“, напиша Дарко под фотографијата.

Se sekirame vo plitkoto 😋😋😋

A post shared by Darko Ilievski (@ilievskidarko) on

Дарко и Ивана се венчаа во октомври 2016  година. Стружанката е ќерка на Славе Келешовски, кој трипати беше избран за најдобар диџеј во Југославија.

Tezok zivot u pm 🙂

A post shared by Darko Ilievski (@ilievskidarko) on

Коронавирус