понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 160
home Познати

Познатиот македонски комичар и актер стана татко – се роди Војдан (ФОТО)

Познатиот македонски комичар и актер стана татко – се роди Војдан (ФОТО)

Актерот и комичар Бојан Велевски ја доби најубавата улога во животот. 30-годишниот актер и комичар во саботата стана татко.

Талентираниот Македонец и неговата сопруга Каролина му посакаа добредојде на овој свет на нивниот син Војдан.

Тие станаа родители, откако Каролина се породи на гинеколошко одделение во болница Чаир.

Бојан ја побара Каролина за жена пред година ипол на нејзиниот роденден и од тогаш тие се заедно.

Од малиот Војдан сеуште нема фотографии на социјалните мрежи, но се надеваме дека после 40-тиот ден ќе бидат објавени.

Бојан радоста ја сподели и на неговата фејсбук страница каде неговите фанови му честитаа за синот.

Среќниот татко секако се радуваше и почести мекици во кафеана за својот првороден син. Погледнете:

Најнови вести

Коронавирус