сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 14
home Познати

Познатиот босански актер за борбата со коронавирусот: Поминав пекол, ова не е болест туку е сатана

Познатиот босански актер за борбата со коронавирусот: Поминав пекол, ова не е болест туку е сатана

Босанскиот актер Емир Хаџихафизбеговиќ криел од јавноста дека е позитивен на коронавирус, а по добиените два негативни теста и победа над вирусот го сподели своето искуство за болеста која ја спореди со пекол.

-Поминав пекол. Вториот тест ми е негативен, воспалението на белите дробови се повлече. Тоа што го поминав е еден вид на егзорцизам, имам своја теорија дека короната не е болест, туку е сатана. Неверојатно е што ми се случуваше тие 14 дена, изјави за Н1 телевизија, Хаџихафизбеговиќ.

Неговата изјава може да ја погледнете во видеото во продолжение.

Најнови вести