вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 72
home Познати

Познатиот актер почина на 36 години: Не го издржа силниот срцев удар

Познатиот актер почина на 36 години: Не го издржа силниот срцев удар

Актерот од серијата „IsiBaya“ и „Кралот на лавовите“ Андилe Гумби почина денес во 36-та година од животот како последица на силен срцев удар, пренесуваат странските медиуми.

Како што се наведува, тој во вторникот бил примен во болница во Израел каде снимал за продукцијата „Daniel The Musical“. За жал, денес е потврдена веста за неговата смрт.

Коронавирус