вторник, 3. август 2021. Вести денес: 167
home Познати

Познатата српска пејачка позитивна на коронавирус, состојбата не и е добра

Уште една естрадна личност заразена со Ковид-19
Познатата српска пејачка позитивна на коронавирус, состојбата не и е добра

Пејачката Славица Чуктераш е позитивна на коронавирус, дознава „Aло“.

Славица неколку дена не се чувствувала добро, па решила да се тестира за Ковид-19. Тестот покажал дека е позитвна. „Ало“ го контактирал ПР тимот на Чуктераш за да ја потврдат оваа информација.

-Точно е, Славица е позитивна на коронавирусот. Ги превзема сите потребни мерки, а моментално секојдневно прима инфузии бидејќи не се чувствува најдобро. Секако, се надеваме дека се ќе се врати во најдобар ред наскоро и дека ќе се врати на работа поспремна од било кога, порачаа од ПР службата на пеачката за „Ало“.

 

Коронавирус