петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 24
home Познати

Познатата српска новинарка пронајдена мртва

Познатата српска новинарка пронајдена мртва

Српските медиуми јавуваат дека познатата новинарка Драгана Трипиќ е пронајдена мртва.

Неофицијално, Драгана се обесила во стан во една белградска населба, а нејзиното тело го пронашла ќерката.

Наводно, новинарката била депресивна поради работата и кредитот кој го имала.

Коронавирус