петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 196
home Познати

Познатата српска актерка позитивна на коронавирусот

Познатата српска актерка позитивна на коронавирусот

Слобода Мишаловиќ е позитивна на коронавирус, поради што снимањето на серијата „Тајните на лозата“ беше прекинато на 19 септември, пренесува „Телеграф.рс“.

Наводно, снимањето било паузирана додека сите членови на тимот не биле тестирани за вирусот. Истите медиуми наведуваат дека другите членови на тимот, кои веќе биле тестирани за коронавирус, се негативни.

„Телеграф“ наведува дека актерката, инаку, ја примила третата доза вакцина против коронавирус. Таа беше вакцинирана со руската вакцина Спутник В.

Најнови вести

Коронавирус