петок, 4. декември 2020. Вести денес: 100
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ денес со блокада во Скопје и со протест во 20 градови, оставка на Заев веднаш!

home Познати

Познатата пејачка заврши во болница, обожавателите се молат

Познатата пејачка заврши во болница, обожавателите се молат

Во светските медиуми вчера одекна веста дека пејачката Деми Ловато (25) е итно хоспитализирана.

Како што јавуваат медиумите, Ловато се предозирала, а докторите се бореле за нејзиниот живот.

Најпрво лекарската екипа која пристигнала во нејзиниот дом и дала дел Налоксон кој го поништува ефектот на предозирање, а откако била однесена во болница во Лос Анџелес докторите успеале да и ја стабилизираат состојбата.

Нејзиниот портпарол подоцна дал и куса изјава за Би-Би-Си.

-Деми е будна и е со нејзиното семејство кое изразува благодарност до сите за љубовта, молитвите и поддршката. Некои од објавените информации во медиумите не се точно и семејството замолува за приватност во овие моменти, вели портпаролот на пејачката.

Деми Ловато со години се бореше со пороците, но тврдеше дека веќе подолго време не конзумира дрога и алкохол.

Коронавирус