среда, 3. август 2022. Вести денес: 72
home Познати

Познатата пејачка веќе одлучи- еве каде ќе се породи Сека Алексиќ со вториот син, а за неговото име веќе зборува целиот регион

Познатата пејачка веќе одлучи- еве каде ќе се породи Сека Алексиќ со вториот син, а за неговото име веќе зборува целиот регион

Српската пејачка Сека Алексиќ (38) наскоро на свет ќе го донесе и своето второ дете, а во деновите пред породувањето се одмора и собира сила за породувањето како и за првите денови со бебето.

Пејачката заедно со сопругот веќе ги подготвуваат работите поврзани со бебето кое ќе се вика Исак.

Името Исак инаку е хебрејско, а значи Бог се насмеал или Бог предизвикал нечија насмевка. Ова име инаку го даваат родителите на децата кои долго ги очекуваат.

 

View this post on Instagram

 

????

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

-Сека ќе се породи во Белград како што истото го направи и за првото дете. Овој пат Сека е многу повеќе подготвена бидејќи знае што ја чека. Јаков е дете кое има многу родителско внимание и сега мора да се помири со тоа дека ќе има друштво, пренесува избор близок до пејачката.

 

View this post on Instagram

 

Nas Isak stize uskoro ?? @dekoracijeandjela @homemadecompany ?

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Изворот додава дека пејачката самата се подготвила за бебето почнувајќи од облеката, детската количка како и играчки за второто нејзино дете.

 

View this post on Instagram

 

Srećne novogodisnje praznike zelimo svima! ?? @maisonmarasilserbia ???

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Коронавирус