четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 9
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Познати

Познатата пејачка лудо вљубена во мистериозниот милијардер: Секој момент може да каже „да”

Познатата пејачка лудо вљубена во мистериозниот милијардер: Секој момент може да каже „да”

Пејачката Рајана во секој момент може да каже „да”, пишуваат странските медиуми.

Медиумите со месеци пишуваат дека Рајана е лудо вљубена во бизнисменот од Саудиска Арабија, Хасан Џамил.

Извор за „Холивуд лајф“ тврди дека Рајана се „затрескала“ во Хасан и дека тие се забавуваат веќе две години.

Ако ја побара утре за жена, Ријана ќе каже „да”, тврди овој извор.

 

View this post on Instagram

 

Zaddy Hassan 😍 in New York. Handsome😍😍😍 #rihanna #hassanjameel #chrianna #rihssan #aubrih

A post shared by Rihssan4ever (@rihssan4ever) on

Бидејќи Хасан не е јавна личност, тие не сакаат да се појавуваат во јавноста и поради тоа никогаш не биле официјално видени заедно.

Хасан има еден брак зад себе. Неговото богатство се проценува на 1,5 милијарди долари, а неговото семејство е познато по тоа што често донира пари за хуманитарни цели.

Парламентарни избори 2020