понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 150
home Познати

Познатата пејачка итно пренесена во болница- пред 20 години го изгуби видот на едното око, сега стравува за целосно ослепување (ФОТО)

Познатата пејачка итно пренесена во болница- пред 20 години го изгуби видот на едното око, сега стравува за целосно ослепување (ФОТО)

Британската пејачка и поранешна членка на „Спајс Грлс“ Мелани Браун е итно пренесена во болница откако на своето семејство му се пожалило дека се чувствува лошо и дека потполно не гледа.

Таа пред 20 години се обиде преку ласерска операција да го подобри видот, но операцијата за жал тргнала наопаку, по што таа трајно го загубила видот на левото око.

 

View this post on Instagram

 

Getting vocal ready with my @humidiflyer this AM yippeee #spicetour #vocals #rehersal getting it done

A post shared by Scary Spice Mel b (@officialmelb) on

Уплашената пејачка овој пат му се пожалила на семејството дека не гледа и била загрижена дека може да ослепи.

 

View this post on Instagram

 

Here we go

A post shared by Scary Spice Mel b (@officialmelb) on

Пејачката се уште се наоѓа во болница, а докторите во следните денови ќе утврдат дали се работи за губење на видот или не.

Коронавирус