среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Познатата манекенка се впушти со голи гради во борба со коронавирусот (ФОТО)

Познатата манекенка се впушти со голи гради во борба со коронавирусот (ФОТО)

Познатиот модел, разголемата сензација на Инстаграм, Деми Роуз, честопати е главна тема на британските таблоиди, но и на социјалните мрежи…

Оваа бринета позната по бујните облини, речиси секојдневно објавува провокативни фотографии на својот Инстаграм

Така Деми Роуз и покрај сета еуфорија и паника околу коронавирусот, покажа дека не му се плаши на Ковид 19, па стигна да ги израдува своите следбеници.

На својот Инстаграм Деми сподели фотографии на кои се гледа како ужива на Алпите во разни активности.

Потпрена на дрвената ограда со поглед на прекрасниот планински масив покриен со снег, таа се сликаше топлес сончајќи ги своите гигантски гради, чии набрекнати брадавиците од студот ги прекрила со трегерите, додека ги крие очите зад големите очила за сонце.

Неколкуте вакви пози таа ги поткрепила со посвета: „l’art subtil de ne pas se soucier“, што на француски значи: „суптилна уметност наместо грижа“, асоцирајќи на грижите на светот во спсрвувањето со коронавирусот, од кој Деми, очигледно не се плаши, па му оди во пресрет со голи гради!

 

View this post on Instagram

 

l’art subtil de ne pas se soucier

A post shared by Demi ? (@demirose) on

Најнови вести

Коронавирус