сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 3
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Познатата ѕвезда не престанува да плаче: Нејзината „сестра“ почина од коронавирус, а заразена е и нејзината ќерка (ФОТО)

Познатата ѕвезда не престанува да плаче: Нејзината „сестра“ почина од коронавирус, а заразена е и нејзината ќерка (ФОТО)

Британската ријалити ѕвезда Сандра Мартин како гром од ведро небо откри дека нејзината снаа за брат починала од коронавирус.

Во твитот кој го сподели со фановите таа напиша дека плаче поради лошите вести откако претходно ги извести фановите дека нејзината снаа за брат како што имала навика да ја вика „сестра“ почувствувала симптоми на почетокот на овој месец.

 

View this post on Instagram

 

MY 2 HOUR JOURNEY TO LONDON BRIXTON TODAY QUEEN BEE CROCHET BLANKETS FOR TERMINAL ILL CHILDREN AND TING XXXX

A post shared by SANDRA CHARITY MARTIN (@officiallysandramartin) on

-Плачам, сопругата на мојот брат починала од коронавирус, нека почива во мир мојата снаа, напиша таа.

Таа не откри никакви останати информации за семејството во овие тешки времиња и дали и некој друг е заразен, откако претходно на почетокот на овој месец откри и дека нејзината ќерка со снаа и се однесени во болница поради коронавирусот.

 

View this post on Instagram

 

QUEEN BEE at bus STOP #ILOVEBEINGFAMOUS

A post shared by SANDRA CHARITY MARTIN (@officiallysandramartin) on

Инаку таа неколку часа претходно откри дека била во самоизолација во Лондон , а на своите фанови им посака и добро утро, додека не била свесна за трагедијата.

Коронавирус