сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 122
home Познати

Познатата актерка која е болна од неизлечива болест со видеото на Инстаграм ги расплака сите (ВИДЕО)

Познатата актерка која е болна од неизлечива болест со видеото на Инстаграм ги расплака сите (ВИДЕО)

Филмската и телевизиска ветеранка Селма Блер се појави за првпат во јавноста во февруари на доделувањето на Оскарите, откако минатиот октомври се појави информација дека таа боледува од мултипла склероза.

Неколку дена по настанот, Селма во интервју за телевизијата Еј-би-си изјавила дека се бори со болест која го напаѓа нервниот систем, коскената срж, очните нерви и мускулите.

Актерката на Инстаграм објавила видео како се шминка и им дала совет на оние кои се борат со истиот проблем како и таа.

„Заболени од мултипла склероза, земете огромна четка, бронзер и кружни потези. Готово!“, вели Селма.

Коронавирус