среда, 7. декември 2022. Вести денес: 177
home Познати

Познатата актерка излезе од затвор

Познатата актерка излезе од затвор

Глумицата Лори Локлин вчера беше пуштена од затвор, откако ја отслужи казната за учество во незаконското потплатување на Универзитетот на Јужна Калифорнија во врска со школувањето на нејзините ќерки.

– Лори Локлин е ослободена од Федералните поправни установи во Даблин, Калифорнија, на 28 декември 2020 година. Таа не е повеќе под надлежност на Бирото за затвори, изјави потпаролката на институцијата, Сели Сварт.

По едногодишниот судски процес, Лори Локлин и нејзиниот сопруг Мосимо Џанули признаа дека се виновни. Притоа, таа доби само два месеца казна затвор и се пријави за отслужување на казната на 30 октомври. Џанули сѐ уште ја отслужува казната

Дел од обвинението беше насочено и кон глумицата од „Очајни домаќинки“ – Фелисити Хофман, но таа своите две седмици ги отслужи лани.

Qatar 2022