понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 96
home Познати

Познатата актерка е најопасната личност на Интернет

Познатата актерка е најопасната личност на Интернет

Истражувањето на компанијата за заштита на компјутери McAfee покажало дека актерката Алексис Бледел, е најопасната личност на Интернет во 2019 година.

Доколку името на оваа катерка го пребарување на Гугл, најголеми се шансите дека ќе дојдете до некои страници кои вашиот компјутер може да го заразат со вирус.

После Бледел на листата „опасни“ се наоѓа ѕвездата од серијата „Игра на престолот“ Софи Тарнер, а големи се шансите да „закачите“ вирус ако го внесете името на водителот Џими Фалон, актерката Ана Кендрик и пејачката Ники Минаж.

Коронавирус