петок, 31. март 2023. Вести денес: 43
home Познати

Познатата актерка доби прво дете во петтата деценија

Познатата актерка доби прво дете во петтата деценија

Актерката Дајана Кругер (42) и ѕвездата на серијата „The Walking Dead” Норман Ридус (49) станаа родители на девојче. Познатиот двојка често ја нарекуваат „убавицата и ѕверот” поради нежната надворешност на Дајана и „bad boy“ изгледот на Норман.

На Дајана Кругер ова и е прво дете, а на Норман Ридус второ. Тој веќе има 19-годишен син Минг, со модел на Хелен Кристенсен.

Кругер има еден брак зад себе. Таа беше кратко во брак со францускиот колега Гијом Кане, а по разводот таа рече дека никогаш повеќе нема да се омажи. Ридус никогаш не се женел, но изгледа Кругер успеала да го смири.