четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 82
home Познати

Позната вистинската причина за смртта на Шон Конери

Позната вистинската причина за смртта на Шон Конери

Шон Конери почина во сон пред еден месец, на 31 октомври, во домот во Насау, на Бахамите, а причините за смртта се објавени вчера.

Имено, славниот пензиониран шкотски глумец починал поради пневмонија, респираторна и срцева слабост и поради старост.

-Таков живот не беше за него. Тој не беше во можност да се изрази во последно време. Барем почина во сон, беше многу мирно. Цело време бев со него и тој само заспа. Така сакаше и да биде, вели сопругата на Шон, Мишелин Рокебрун, за „Дејли меил“.

Глумецот беше на 90-годишна возраст.

Коронавирус