сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 9
home Познати

Позната причината за смртта на славниот рапер

Позната причината за смртта на славниот рапер

Предозирање со лекови и многу алкохол довеле до трагичната смрт на раперот Мек Милер. Ова беше објавено од светските медиуми, наведувајќи ги информациите од судската експертиза.

Кокаинот, алкохолот и фентанилот, силен лекарски агенс, биле пронајдени во телото на 26-годишниот маж.

Потсетуваме дека безживотното тело на поранешното момче на Ариана Гранде беше пронајдено во неговиот дом на 7 септември. Дури и тогаш полицијата објави дека една од верзиите на кои се работи е злоупотреба на дрога.

Кратко по смртта на Милер, Ариана Гранде објави серијал на социјални мрежи. Некои од нив беа со видеа од нејзиниот поранешен. Малку подоцна, таа се раздели со својот нов пријател, Пит Дејвидсон, бидејќи нејзините обожаватели се сомневаа дека веројатно страда од загубата на Mек.

Минатата недела Аријана Гранде објави дека наскоро ќе издаде нов албум. Неколку дена подоцна таа откри дека една од нејзините нови песни била наречена “Ви благодарам, следно”. Насловот вели дека е најверојатно посветена на Мек кој неколку пати се шегувал за крајот на нивната врска.