сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Познати

Позната причината: Еве од што почина Карл Лагерфелд

Позната причината: Еве од што почина Карл Лагерфелд

Вчера одекна веста дека почина модниот дизајнер Карл Лагерфелд, но причината не беше обелоденета.

Како што денеска пренесуваат светските медиуми тој починал од рак на панкреас.

„Дејли мејл“ пишува дека Лагерфелд никогаш не говорел за болеста и дека со неа се борел „лавовски и во тишина“.

Се занимавал со спорт, се хранел здраво и со големо неверување ја примил веста дека дека боледува од рак на панкреас.

Поради болест, тој ги пропушти последните две ревии на модната куќа „Шанел“ каде што беше креативен директор.

Почина во 86 година од животот.

Коронавирус