сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Позната е здравствената состојба на најславниот водител, со месеци не можел убаво да дише

Позната е здравствената состојба на најславниот водител, со месеци не можел убаво да дише

Познатиот американски телевизиски водител Лари Кинг (85) доживеа срцев удар, по што е пренесен в болница.

Тој со месеци имал проблеми со дишењето, наведува неименуван извор за ТМЗ, додавајќи дека инфарктот всушност се случил додека Кинг се подготвувал да замине в болница на преглед.

На водителот му е извршена ангиопластија и му вградиле неколку стентови.

Ова на водителот му се случува вторпат, по 1987 година, кога исто така, доживеа срцев удар.

Коронавирус