петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Познати

Познат рапер заврши зад решетки

Судијата Џед Рејкаф наведува дека раперот чиешто вистинско име е Ерл Симонс, додека трае судскиот процес против него повеќе пати лажел дека ќе ги почитува условите на кауцијата. Ди-Ем-Екс на минатонеделните тестови бил позитивен на кокаин, опијати и оксикодон.
Познат рапер заврши зад решетки

Судот во Менхетн одлучи раперот Ди-Ем-Екс (DMX) да биде вратен вo затвор, поради прекршувањето на условите за кауција.

Судијата Џед Рејкаф наведува дека раперот чиешто вистинско име е Ерл Симонс, додека трае судскиот процес против него повеќе пати лажел дека ќе ги почитува условите на кауцијата. Ди-Ем-Екс на минатонеделните тестови бил позитивен на кокаин, опијати и оксикодон.

Така, раперот ќе мора зад решетки да ја чека пресудата за случајот на затајување данок од 1,7 милиони долари, која се очекува да биде изречена во март.

Најнови вести

Коронавирус