четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 0
home Познати

Познат рапер почина од коронавирус: На 35 години ја загуби битката (ФОТО)

Познат рапер почина од коронавирус: На 35 години ја загуби битката (ФОТО)

Фред Годсон, познатиот рапер, почина од последици на коронавирусот.

Раперот бил пренесен во болницата пред 14 дена и бил приклучен на респиратор, но ја загуби битката со опакит вирус на 35 годишна возраст.

-Јас сум тука со ова К-19 с*ање. Ве молам, спомнете ме во вашите молитви – напишал Фред непосредно пред својата смрт со хаштаг: „Бог е голем“.

Неговата вдовица, Лиен Џемот ја известуваше јавноста  за состојбата на нејзиниот сопруг додека тој беше во болницата и се бореше со коронавирусот, но сè уште не се огласила по неговата смрт.

Многу пријатели и следбеници се збогуваа со Фред на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

I’m in here wit this Corvus 19 shit! Please keep me in y’all prayers!!!! ?????? #godisgreat

A post shared by Fred The Godson Aka Gordo (@fredthegodsonmusic) on

ЕУРО 2020

Македонија