недела, 25. јули 2021. Вести денес: 0
home Познати

Познат п*рно актер заврши на суд, му се заканува затвор од 90 години

Рон Џереми (67), крал на филмовите за возрасни обвинет за силување на три жени и сексуален напад на уште една.
Познат п*рно актер заврши на суд, му се заканува затвор од 90 години

Обвинение против глумецот и директорот на порно филмовите е покренето од страна на јавниот обвинител во Лос Анџелес.

Како што стои во соопштението, Џереми е обвинет за три случаеви за насилно силување и насилно пенетрирање со стран предмет во еден случај за присилен орален секс и сексуално насилство, пренесува Си-Ен-Ен.

Џереми има глумено во повеќе од 2500 филмови за возрасни во неговите 40 години кариера, цитира Торонто Сун. Неговиот менаџер, Данте Рушиолели изјавил во телефонскиот разговор за Си-Ен-Ен дека Џереми нема да му биде веќе клиент.

Магазинот “Варајити” објави дека тој е обвинет за три инциденти кои се случиле во 2017 и 2019 година. Обвинителството навело дека Џереми е обвинет бидејќи во два наврати нападнал 33-годишна и 46-годишна жена, а обвинет е и за силување на 30-годишна жена во јули 2019 година. Сите инциденти се случиле во ист бар во западен Холивуд.

Порно ѕвездата е обвинета и за силување на 25-годишни жени во 2014 година, се наведува во соопштението. 67-годишниот, чие правилно име е Роналд Џереми Хајат, прв пат ќе се појави на суд во вторник. Жртвите не се именувани.

Ако биде осуден, Џереми би можел да добие казна од 90 години зад решетки.

Коронавирус