сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 23
home Познати

Познат актер тврди: „Мерилин Монро не почина од предозирање, ја уби Кенеди“

Познат актер тврди: „Мерилин Монро не почина од предозирање, ја уби Кенеди“

Актерот Џани Русо, познат по улогата на Карл Ричи во познатиот филм „Кум“, тврди дека имал афера со Мерлин Монро кога имал само 16 години и знае како таа навистина починала.

Тој во мемоарите пишува за многу интересни случки од неговиот живот, а исто така не пропушти и да се осврне на познатата холивудска убавица Мерлин Монро. Русо тврди дека таа не починала од предозирање, како што потврдила обдукцијата, туку дека ја убил Роберт Кенеди, брат на поранешниот американски претседател Џон Кенеди.

Коронавирус