сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 60
home Познати

Пожешки и од времето: Елена Велевска и Мелита со нова доза провокативни фотографии

Пожешки и од времето: Елена Велевска и Мелита со нова доза провокативни фотографии

Летните сезони и одмори се во полн ек, а високите температури стигнуваат и над 30 степени.

Јавните личности од македонската сцена веќе уживаат на некоја плажа каде ги полнат батериите за новите активности, а на социјалните мрежи постираат фотографии на кои повеќе откриваат отколку што покриваат.

Ако пред некое време имавме прилика да ги видиме Лила Филиповска, Марјана Станојковска, Јелена Спенџарска, Јана Стојановска…и многу други личности кои се дел од јавниот свет, сега под објективот на камерите се најдоа и Елена Велевска и Мелита Ракиќевиќ.

Високите температури придонесоа тие да се раскомотат во минијатурно бикини и да ја разбудат машката фантазија, но и да ги покажат облините со кои располаагаат.

Велевска позираше во црно минијатурно бикини во кое ги покажа своите облини и одлична фигура.

Некогашната водителка Мелита Ракиќевиќ на плажа на Миконос позираше во жолто бикини во кое ги истакна атрибутите во прв план.

Извор: vistina.com.mk

Коронавирус