вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 88
home Познати

Повторно свадба во семејството Родиќ- идната свекрва со македонско потекло еве што и порача на сестрата на Богдана (ФОТО)

Повторно свадба во семејството Родиќ- идната свекрва со македонско потекло еве што и порача на сестрата на Богдана (ФОТО)

Синот на српската пејачка со македонско потекло Гоца Божиновска за српските медиуми изјавил дека наскоро ќе се жени со сестрата на Богдана Родиќ која веќе сите добро ја познаваат како снаа на фолк дивата Цеца.

-Сјајно ни е во врската. Ни цветат ружи, убаво ни е, уживаме во тоа. Бојана ја обожавам, таа е вистинска девојка за мене. Ништо се уште не знаеме за свадбата, но кога и да биде нека биде, вели Мирко Шијан кој вели и дека ги запознал родителите на Бојана кои веќе јавноста ги познава како сватови на Цеца.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mirko Šijan (@miresijan)

Инаку и пејачката Божиновска едвај чека да го ожени синот, но има и порака до идната снаа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mirko Šijan (@miresijan)

-Бојана е културна девојка, добро дете, вредно. Јас се гледам според реченицата „Гледај мајка, одбери ќерка“. Просто јас се држам кон тие принципи, ако мајката и таткото ти се домаќини, вредни и квалитетни луѓе, тогаш никогаш нема да имаат деца кои не се копија на нив. Едвај чекам да ми подарат внуче, па да си играм со него, вели пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mirko Šijan (@miresijan)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mirko Šijan (@miresijan)

Коронавирус