петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 66
home Познати

ПОВТОРНО ПРОБЛЕМИ: Бритни Спирс е под истрага поради конфликт со нејзина вработена

ПОВТОРНО ПРОБЛЕМИ: Бритни Спирс е под истрага поради конфликт со нејзина вработена

Пејачката Бритни Спирс моментално е под истрага откако член на нејзиниот куќен персонал ја обвини дека ја удирала, пренесува Би-би-си.

Вработената ја поднесе тужбата во понеделникот, веднаш по наводниот конфликт во куќата на пејачката. Шерифот за областа Вентура рече дека ќе ги испрати своите заклучоци по истрагата до обвинителите за разгледување на обвинувањата за можно кривично дело, кое во Калифорнија вклучува секој намерен и нелегален физички контакт со некое лице.

Странските медиуми пишуваат дека Бритни го грабнала телефонот од рацете на нејзината работничка, а нејзиниот адвокат Метју Розенгарт тврди дека целото обвинување било претерано, па тој го побил. Во својата изјава за Би -Би -Си, Розенгарт рече дека нема удари или повреди.

– Секој може да поднесе тужба, но овој случај требаше веднаш да се затвори, додаде Розенгарт, која започна да работи со Бритни минатиот месец во обид да стави крај на старателството над животот на пејачката од нејзиниот татко Џејми Спирс.

Инаку, пред нешто повеќе од седум дена, Џејми се согласи да поднесе оставка од долгорочната улога на нејзин старател. Бритни пред судот во Лос Анџелес во мај рече дека старателството наложено од судот е злоупотреба и дека „сака да си го врати животот“.

Локални избори 2021