петок, 30. септември 2022. Вести денес: 120
home Познати

Повторно нова трагедија во семејството на славната актерка: Собра сили, па се огласи во болка пред светот- изгуби дел од себе (ФОТО)

Повторно нова трагедија во семејството на славната актерка: Собра сили, па се огласи во болка пред светот- изгуби дел од себе (ФОТО)

Нова трагедија во семејството на славната актерка.

За жал нешто повеќе од година дена откако нејзиното семејство го напушти филмскиот актер Крик Даглас, сега славната актерка мораше да се опрости и од својата братучетка.

Кетрин Зета Џонс по тој повод преку фотографија на Инстаграм се прости од својата братучетка пишувајќи дека таа била неверојатна мајка за своите пет деца.

-Мојата прекрасна братучетка Гемма не остави нас на 13 февруари, а навистина ми беше драга, особено за своите пет деца беше неверојатна мајка, напиша таа.

Актерката објави и фотографија од братучетката, а многумина од фановите веднаш забележаа дека тие двете физички многу наликуваат.

Веднаш набрзо пристигнаа и многу пораки за поддршка на актерката во овие тешки моменти.

Најнови вести

Коронавирус