четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 188
home Познати

ПОВЕЌЕ НЕ ГО КРИЕ: Момчето на Моника Белучи е помлад од неа дури 18 години (ФОТО)

ПОВЕЌЕ НЕ ГО КРИЕ: Момчето на Моника Белучи е помлад од неа дури 18 години (ФОТО)

По разводот со Винсент Касел, француски актер, во 2013 година, со кого има две ќерки, Дева и Леон, долго време се шпекулираше за нејзиниот љубовен живот.

Моника во последно време се појавува во јавноста со Николас Лефевр, француски скулптор и поранешен модел. Се смета дека се во врска од 2017 година.

– Веќе некое време сум со истата личност и се е во ред. Тој не ја работи истата работа како мене, но патува многу. Така што неговото темпо на живот му овозможува да го разбере моето – рече Моника Белучи за француските медиуми во 2019 година.

Лефевр е првиот човек со кого Моника се состанува во јавноста откако се разведе од сопругот Винсент Касел во 2013 година. Лефевр има 37 години и живее во Париз.

Најнови вести