четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 12
home Познати

Поубава е од неговиот погодок во 95-та минута: Оваа убавица девет месеци го „дриблала“ јунакот на Тотенхем, а потоа следувало пресврт

Поубава е од неговиот погодок во 95-та минута: Оваа убавица девет месеци го „дриблала“ јунакот на Тотенхем, а потоа следувало пресврт

Со три гола против Ајакс особено последниот во 95-та минута на Лукас Моура по кој стана вистински херој, Тотенхем обезбеди финале во Лигата на Шампионите.

Многумина зборуваат дека најмногу мечот го заслужил токму Лукас чиј најголем фактор за добрата игра е неговата сопруга Лариса Сад со кого е во брак од декември 2016 година.

 

View this post on Instagram

 

Nós três indo torcer pro papai!⚽️?

A post shared by Larissa Saad (@lariisaad) on

Станува збор за топ модел која го „дриблала“ Моура дури девет месеци, бидејќи не сакала да биде само една обична девојка на фудбалер. Сепак на крајот таа сфатила дека тој не е обичен фудбалер и врската ја крунисале во 2016 година пред 600-тини гости.

 

View this post on Instagram

 

Te amo demais ❤️ Obrigada por TANTO!

A post shared by Larissa Saad (@lariisaad) on

 

View this post on Instagram

 

Essa foto representa esses dois anos de casado. Quando estou ao lado dele, vivo sorrindo. Ele tem o dom de me fazer a mulher mais feliz do mundo. Quem te conhece sabe, o quanto eu sou abençoada. Desde que esse homem entrou em minha vida, eu sabia que ele seria o homem da minha vida. Porém, ele superou meu pedido de oração, ele é muito mais do que eu pedi em orações, ele é muito mais do que eu sonhei. Ele consegue me surpreender todos os dias, e fazer eu me apaixonar cada dia mais. Obrigada por cumprir tão bem todos os votos desse dia. Obrigada por conseguir manter esse frio na barriga, esse brilho no olhar toda vez que te vejo. Que Deus continue nos abençoando! Eu sou louca louca por você! Te amo hoje e sempre!❤️ #2anosdecasado #osmelhores #presentedeDeus

A post shared by Larissa Saad (@lariisaad) on

Парот има и син кој се роди во ноември 2017 година, точно девет месеци по триумфот на ПСЖ над Барселона со резултат од 4:0, а во моментов го чекаат и второто дете.

 

View this post on Instagram

 

Como eu amo este lugar!❤️?

A post shared by Larissa Saad (@lariisaad) on

 

View this post on Instagram

 

Bom dia, Deus abençoe todoooos vocês!??

A post shared by Larissa Saad (@lariisaad) on

Коронавирус