понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Потврдено: Меган Маркл е бремена

Потврдено: Меган Маркл е бремена

Кралската палата ги потврди шпекулациите дека војвотката од Сасекс Меган Маркл е бремена.

Во официјалното соопштение од Кенсингтон палатата се наведува дека бебето се очекува да се роди на пролет идната година.

Прингот Хари и Меган Маркл се благодарни на пораките за поддршка кои пристигнуваат од сите страни по нивната венчавка и се воодушевени што со јавноста може да ја споделат оваа среќна вест, се наведува во официјалната објава.