понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО: Вдовицата на Коби не може да заврши реченица без да плаче, а од оваа нејзина состојба ќе се расплачете (ФОТО)

ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО: Вдовицата на Коби не може да заврши реченица без да плаче, а од оваа нејзина состојба ќе се расплачете (ФОТО)

 

Сопругата на трагично загинатиот кошаркар Коби Брајант, Ванеса Брајант која во хеликоптерската несреќа ја загуби и 13 годишната ќерка Џиџи не може да заврши реченица без да плаче, раскажува пријател близок до семејството во овие тешки мигови и денови за нив.

 

View this post on Instagram

 

Happy 18th Wedding Anniversary baby! Ti Amo per Sempre ?❤️

A post shared by Kobe Bryant (@kobebryant) on

Триесет и седум годишната вдовица Ванеса деновиве е во многу лоша здравствена состојба за која не била подготвена никогаш претходно.

-Таа постојано се онесвестува и постојано вели дека тој и беше партнер за целиот живот, вели извор близок до семејството. Ванеса не може да заврши реченица без да плаче, но се чувствува безбедно во друштво на останатите три ќерки. Таа мора сега да биде силна за нив три, вели изворот.

 

View this post on Instagram

 

My babies

A post shared by Kobe Bryant (@kobebryant) on

 

View this post on Instagram

 

Mamba and Queen #vacai

A post shared by Kobe Bryant (@kobebryant) on

Парот инаку заедно имаше четири ќерки, Наталија (17), Џиџи (13), Бјанка (3) и Капри (7 месеци).

-Таа никако не ја оставаат сама овие денови, но оваа трагедија ќе ја жали многу долго бидејќи загуби и сопруг и ќерка во исти ден, велат блиските пријатели до парот.

 

View this post on Instagram

 

Happy Birthday to my beautiful baby @vanessabryant you are like fine wine baby ti amo per sempre #queenmamba #taurus

A post shared by Kobe Bryant (@kobebryant) on

Коронавирус