понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 0
home Познати

Потресни сцени од погребот на манекенката: Кога ќе видите што и донесе за последен поздрав поранешниот свршеник ќе ве облеат емоции

Потресни сцени од погребот на манекенката: Кога ќе видите што и донесе за последен поздрав поранешниот свршеник ќе ве облеат емоции

Денеска на гробиштата во Чуприј беше погребана поранешната мисица на Србија Дијана Милојковиќ чија смрт го потресе целиот регион.

Во чест на нејзиниот последен поздрав се собраа голем број на пријатели, роднини, личности од јавниот живот, како и поранешниот свршеник Стефан Кариќ кој денеска засекогаш се прости од Дијана.

Облечен во црни пантолони и маица дојде на гробиштата во друштво на близок пријател, а насолзените очи и лице го криеше со очила за сонце.

Тој донесе и венец од бели и розови ружи со емотивна порака за последен поздрав на неговата поранешна свршеница.

Манекенката инаку почина во понеделникот по долгата и тешка болест на само 33 годишна возраст.

ФОТО: Pink.rs/Miloš

Најнови вести

Коронавирус