среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 23
home Познати

ПОТРЕСНИ СЦЕНИ: Дарко Лазиќ ја бакна хармониката на татко му, па ја спушти во гробот- мајката на пејачот падна во несвест (ФОТО)

ПОТРЕСНИ СЦЕНИ: Дарко Лазиќ ја бакна хармониката на татко му, па ја спушти во гробот- мајката на пејачот падна во несвест (ФОТО)
Foto: Foto: ATA images

Таткото на Дарко Лазиќ вчера беше погребан откако на 13 декември почина по компликациите по операцијата за стеснување на желудникот.

Тој вчера беше погребан, а на погребот за последен пат го испратија семејството, пријателите и соседите на таткото на пејачот.

Инаку заедно со ковчегот беше закопана и хармониката на Милан која му беше омилена со години наназад, а во тие моменти мајката на Дарко се онесвестила, пишуваат српските медиуми.

На погребот присуствуваше и кумата на Дарко Лазиќ, пејачката Андреана Чекиќ која беше во придружба на свршеникот.

Во тешките моменти не го оставија ниту пејачката Александра Пријовиќ како и Љуба Аличиќ.

Најнови вести

Локални избори 2021