четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 186
home Познати

Потресни моменти: Погребена мајката на Карлеуша, пејачката не се одвојуваше од ковчегот и не можеше самостојно да се движи (ФОТО)

Потресни моменти: Погребена мајката на Карлеуша, пејачката не се одвојуваше од ковчегот и не можеше самостојно да се движи (ФОТО)
ФОТО:ТЕЛЕГРАФ.РС

Денеска на гробиштата во Белград беше погребана Дивна Карлеуша, мајката на познатата српска пејачка Јелена Карлеуша.

Карлеуша цело време беше придружувана од својот сопруг Душко Тошиќ како и од својата тетка- сестрата на Дивна.

-Те сакам мама, во плач извикуваше Јелена цело време додека траеше погребната церемонија.

Дивна беше погребана со песната „Tiho noći “, а на погребот се појавија многу естрадни пејачи, уметници како и роднини и пријатели на Карлеуша.

ФОТО:ТЕЛЕГРАФ.РС/НИКОЛА ТОМИЌ

Локални избори 2021