сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Познати

Потресна исповед на Шерон Стоун: Изгубив девет деца, сите со спонтани абортуси

Потресна исповед на Шерон Стоун: Изгубив девет деца, сите со спонтани абортуси

Актерката Шерон Стоун важи за една од најдобрите во Холивид, но и за една од најубавите жени во светот.

Иако зад себе има богата кариера, Шерон отворено проговори за тешките периоди кои ги имала признавајќи дека изгубила девет деца.

-Ние жените немаме простор за разговор за овие болни загуби. Тоа не е мала работа. Меѓутоа, приморани сме да мислиме дека тоа е нешто со кое треба сами да се носиме и дека тоа е некој вид неуспех. Загубив девет деца преку спонтани абортуси. Треба да го примиме преку потребното сочувство и емпатија кои толку ни требат во тие моменти, открива 64-годишната актерка.

Вели дека сепак тешките периоди не ја спречиле да се оствари како мајка, па посвоила три сина.

Коронавирус