недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Потресна фотографија на југословенскиот пејач: Се живо погребав- мајка, татко, брат, сестра и ќерка си, Бог сигурно ме чува за на крајот!

Потресна фотографија на југословенскиот пејач: Се живо погребав- мајка, татко, брат, сестра и ќерка си, Бог сигурно ме чува за на крајот!

Поранешниот тапанар на „Бело дугме“ Милиќ Вукашиновиќ ја шокираше целата јавност откако објави статус кој ги загрижи сите.

Имено откако во јули 2018 година тој ја загуби својата ќерка Маја Авдибеговиќ која се самоуби, музичарот на својот Твитер профил објави дека во текот на животот се соочил со многу загуби, меѓу кои и со неговиот брат.

-Ги учам првите акорди од покојниот син од мојот покоен брат. Се живо погребав, мајка, татко, сестра, брат и родената ќерка, живот ти *бам. Бог сигурно ме чува за крај.