среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Потребна е јака мајка за да биде и татко! Емина Јаховиќ со емотивна порака до најважната жена во нејзиниот живот! (ФОТО)

Потребна е јака мајка за да биде и татко! Емина Јаховиќ со емотивна порака до најважната жена во нејзиниот живот! (ФОТО)

Денот на мајката неодамна беше прославен во многу земји, а многу јавни личности ја искористија можноста јавно да им се обратат на најважните жени во нивниот живот.

Една од нив беше и пејачката Емина Јаховиќ која детално опиша колку ја сака и почитува својата мајка Сенија:

– Потребна е силна мајка за да биде татко. И ти беше сè за нас. Емотивна, но сепак карпа. Уморна, но сепак продолжуваше. Загрижена, но полна со надеж. Преоптоварена, но никогаш не се откажува. Трпелива, дури и во хаос. Животот се менува секој ден. Мајка, ќерка, сестра, пријателка и неверојатен човек. Ти благодарам за се мамо, напишала Емина.

Коронавирус