сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 104
home Познати

Последното интервју за медиумите на Билјана Беличанец (ВИДЕО)

Последното интервју за медиумите на Билјана Беличанец (ВИДЕО)

Актерката Билјана Беличанец своето последно интервју за јавноста го даде во 2017 година, за Телевизија Нова.

Актерката и поранешна градоначалничка на Општина Кисела Водa Билјана Беличанец синоќа е пронајдена мртва.

Имаше 45 години. Нејзин матичен театар е Драмскиот театар во Скопје.

Нејзиното последно интервју:

Коронавирус