четврток, 21. ноември 2019. Вести денес: 53
home Познати

ПОСЛЕДНО ЗБОГУМ ЗА ДИЈАНА: Сите се простуваат од мисицата, а видеото од нејзиното поранешно момче ќе ви го скине срцето

ПОСЛЕДНО ЗБОГУМ ЗА ДИЈАНА: Сите се простуваат од мисицата, а видеото од нејзиното поранешно момче ќе ви го скине срцето

Српските јавни личности се простуваат од Дијана Милојковиќ која почина вчера после долга борба со тешка болест.

Дијана е родена во 1987 година во Чуприја, а нејзината кариера ја одбележила победата на изборот Мис Србија 2009 година. На натпреварот во Бејрут во 2014 година станала Мис Европа, како и Мис Спорт, па продолжила да работи како модел. Завршила два факултети, Фармацевтски и Факултет за менаџмент, за кој завршила и мастер студии.

По смртта на Дијана, неутешни се нејзините блиски. Таа се борела како лавица и ги мотивирала другите жени да одат на редовни прегледи.

Пејачките Александра Пријовиќ и Радмила Манолјовиќ преку пораки и фотографии со мисицата се простија од нејзе.

-Си замина мила моја… фала за секој убав збор и насмевка… те сакам, засекогаш…, напиша Пријовиќ.

-Љубов, храброст, верба, надеж, убавина, добрина, младост, се` тоа беше ти и ќе останеш засекогаш. Ангел и лавица наша. Инспирација, херој, пример, напиша Рада.

Од неа се прости и водителката Душица Јаковљевиќ. -Некогаш небото е баш неправедно… Почивај во мир…

Во јавноста, Дијана станала позната како девојка на Стефан Кариќ, кој ѝ бил најголема поддршка за време на долгата и тешка болест. Кога ја изгубила косата поради хемотерапија и тој се ишишал заедно со неа. Тој го истетовирал нејзиниот лик на своето тело, но подоцна раскинале.

Стефан вчера го сподели ова претажно видео.

 

View this post on Instagram

 

Imala je ona i previše problema. Samo eto neki čudom ih je kontrolisala i zadržavala u sebi. ponekada se osećala jako loše, a ipak je hodala uspravno i ponosno retko ko je mogao i naslutiti da joj nešto fali. Ubedjena da kad tad mora doći bolje vreme, a ako slučajno i ne dođe, nema veze. Prošla je kroz život bas onako kako treba! Borbeno, u stilu kraljice ! Hvala ti na svim danima provedenim sa tobom, hvala ti za svaki osmeh, za svaku suzu, za svako dobro jutro i laku noc ! Nikada te neću zaboraviti i prestati voleti vidimo se u nekom drugom životu u to sam siguran ! I da znaš da si ti za mene pobednik ove borbe ! Pocivaj u miru Dijana moja 🙏🏼 Zauvek tvoj Stefan! ❤️💯🌎🌟🐬🖇🦁🍀👑😍❣️

A post shared by Stefan Karic (@karic_stefan) on