понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Последните денови Исидора Бјелица ги поминала во Македонија: Нејзината сестра со тажна порака (ФОТО)

Последните денови Исидора Бјелица ги поминала во Македонија: Нејзината сестра со тажна порака (ФОТО)

Исидора Бјелица Пајкиќ почина во среда во Белград. Познатата писателка ја изгуби битката со злобна болест на 52-годишна возраст.

Исидора живееше во станот на нејзините родители во Нов Белград, а последните денови ги поминала во Охрид, Македонија, викендов.

Таа отпатувала за Македонија, во Охрид, за време на викендот, за да се одмори, јавија српските медиуми.

Нејзината сестра, Маја, исто така објави фотографија на Фејсбук, на која е заедно со писателката, со тажна порака.

– Не! Замина, но ќе бидеш покрај мене засекогаш, сестро моја! – напиша Маја покрај фотографијата на која се држи со Исидора.