недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 29
home Познати

Последната желба на славниот актер: Мустафа сакал да биде погребан на следниов начин

Последната желба на славниот актер: Мустафа сакал да биде погребан на следниов начин

Актерот Мустафа Надаревиќ почина на 22 ноември во 77-та година од животот во Загреб. Причината за смртта најверојатно е карциномот на белите дробови со кој се бореше со години.

Мустафа многумина ќе го паметат како Изет Фазлиновиќ во серијата „Луд, збунет, нормален“, која е една од неговите најзабележителни улоги.

Како се пренесува, тој ќе биде погребан во најтесниот круг на семејството, што воедно била и неговата последна желба. Меѓутоа, се’ уште не е познато каде ќе биде погребан.

Најнови вести

Коронавирус