четврток, 6. август 2020. Вести денес: 7
home Познати

Последната слика од починатата актерка со својот четиригодишен син може да ви го скрши срцето

Младата глумица се удавила пред својот син кој има само четири години, ова е последната слика која ја објавила со него.
Последната слика од починатата актерка со својот четиригодишен син може да ви го скрши срцето

Актерката Наја Ривера се удавила пред својот син кој има само четири години, а Холивуд беше шокиран од  нејзината смрт.

Наја изнајмила брод со синот Џоси  на езерото Пиру во Јужна Калифорнија, но сеуште под неразјаснети околности паднала од бродот во текот на пловидбата. Спасителите го пронашле само детето на бродот, а телото на глумицата се уште не е пронајдено. Сепак, објавено е дека истрагата е стопирана и дека Наја е сигурно мртва.

Синчето на глумицата кој има само четири години, на полицијата и рекол само дека мајка му не се вратила од пливање.

Наја беше позната по серијата „Гли“, каде што ја играла шест години  улогата на навивачката Сантана, од 2009 до 2015 година.

Кариерата ја започнала како бебе, имала помалку од година, а веќе се појавила и во реклами и на телевизија. Нејзината мајка е бивши модел, нејзиниот брат Мајкл Ривера НФЛ играч, додека сестра и била професионална манекенка.

Ова е последната фотографија која ја објавила со синот, ден пред смртта. Под сликата напишала „Само ние двајца“

 

View this post on Instagram

 

just the two of us

A post shared by Naya Rivera (@nayarivera) on

Коронавирус