среда, 15. јули 2020. Вести денес: 267
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ со прва прес-конференција по затворање на гласачките кутии

home Познати

Последната преписка на Карлеуша и мајка и само еден ден пред смртта

Последната преписка на Карлеуша и мајка и само еден ден пред смртта

Прочуената радио водителка Дивна Карлеуша, мајка на пејачката Јелена Карлеуша почина денес во својот дом после долга и тешка болест.

Само еден претходно, Дивна на својот профил на Инстаграм сподели видео од настап на нејзинатаа ќерка и тоа впрочем беше и нејзина последна објава.

 

 

View this post on Instagram

 

Moja lepotica ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

A post shared by Divna Karleusa (@divnakarleusa) on

-Мојата убавица, напишала Дивна во описот над видеото, а Јелена на тоа и порачала дека е нејзин ангел притоа не очекувајќи дека денес нејзината мајка ќе ја изгуби најтешката животна битка.