четврток, 1. јуни 2023. Вести денес: 56
Во живо

Мицкоски во општина Конче во рамките на активноста „Ова е Македонија за сите“

home Познати

Последната порака на Оливер до фановите ќе ви го распара срцето: Гушкајте луѓе, бидејќи животот е фантазија (ВИДЕО)

Последната порака на Оливер до фановите ќе ви го распара срцето: Гушкајте луѓе, бидејќи животот е фантазија (ВИДЕО)

Последниот настап на легендарниот пејач Оливер Драгојевиќ сигурно ќе остане запаметен по зборовите кои беа полни со оптимизам во себе.

Пејачот пред неколку месеци ја доби наградата за животно дело во родната Хрватска, а по тој повод се огласи преку видео порака бидејќи бил спречен да ја подигне наградата поради болеста со која до утрово во пет часот се бореше пејачот.

-Ги поздравувам луѓето кои беа околу мене и кои ме поддржуваа во таа криза, ми се чини дека се уште има време за пеење и свирење, доколку работите се поправат ќе бидам подобро. Имам битка со болеста, па затоа вечерва не можам да бидам со вас. Многу добри луѓе се околу мене и ако се биде во ред повторно ќе пееме. Гушкајте луѓе бидејќи животот е фантазија, рече пејачот пред неколку месеци.

Најнови вести