вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 192
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

После 22 години брак, се разведува познатиот актер

После 22 години брак, се разведува познатиот актер

Британскиот актер Колин Фирт (59) и неговата сопруга Ливија објавија дека се разведуваат после 22 години брак, соопшти денеска прес-службата на познатата двојка, потврдувајќи ги вестите што се појавија во медиумите пред два дена.

Двојката ќе продолжи да негува пријателство и ќе остане „обединета во љубовта кон своите деца“.

„Тие бараат приватност и нема да коментираат понатаму за разводот“, се вели во изјавата.

Познатиот добитник на Оскар и неговата сопруга, кои живееја во Лондон и Рим, имаат два сина. Фирт од врската со поранешната партнерка Мег Тили има син.

Парламентарни избори 2020