сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 78
home Познати

После 22 години брак: Популарниот Ди-џеј ја остави сопругата поради најзгодната жена во светот (ФОТО)

После 22 години брак: Популарниот Ди-џеј ја остави сопругата поради најзгодната жена во светот (ФОТО)
ФОТО: Профимедиа

Популарниот ди-џеј Дејвид Гета (53) ужива во љубовта со 25 години помладата Џесика Лед, парот речиси е неразделив, а воглавно може да се забележат на плажа, каде не се срамат да разменат и нежности.

Славниот ди-џеј не крие дека е лудо заљубен во 28годишната згоцна девојка, а и тој самиот покрај нејзеизгледа како младо момче.

ФОТО: Профимедиа

Заљубениот пар беше уловен на плажа во Мајами, како што може да се забележи од самите фотографии,тие и буквално делуваат како тинејџери.

Од фотографиите на Џесика ќе сватите дека зошто на популарниот ди-џеј не му било тешко да се заљуби во нејзе:

ФОТО: Профимедиа

Инаку, Гета претходно 22 години беше во брак со Кети Лоб, со која има и две деца. Парот се разведе уште во 2014 година, а неколку месеци подоцна беше откриена неговата врска со атрактивната Кубанка, за што се шпекулираше дека причината за разводот е токму атрактивната Џесика, но тоа никогаш не беше потврдено.

Најнови вести

Коронавирус