среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Посебна празнична магија: Домот на славната пејачка блесна на Велиден (ФОТО)

Посебна празнична магија: Домот на славната пејачка блесна на Велиден (ФОТО)

Пејачката Сека Алексиќ важи за голем верник, а секој празник го одбележува со богата трпеза.

Така и за овој Велигден, таа до најситен детаљ го уредила својот дом во Стара Пазова.

 

View this post on Instagram

 

🐥🥚🐣💛

A post shared by Seka Aleksić (@seka_aleksic) on

Таа на Инстаграм се пофали со тоа како го украсила домот, а најмногу внимание привлекоа карактеристичните чинии со цветен дезен, па многумина ја запрашаа каде ги набавила.

Погледнете:

 

View this post on Instagram

 

🎂🧁🍪🍩☕️🍭 @essistem @torteandjela

A post shared by Seka Aleksić (@seka_aleksic) on

 

View this post on Instagram

 

🥚🐣🐰 @torteandjela @essistem

A post shared by Seka Aleksić (@seka_aleksic) on

 

View this post on Instagram

 

🐥🥚🐥

A post shared by Seka Aleksić (@seka_aleksic) on

Парламентарни избори 2020