понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 37
home Познати

Порасна во вистинска убавица: Ќерката на Пол Вокер сè попопуларна на Инстаграм поради успешната манекенска кариера (ФОТО)

Порасна во вистинска убавица: Ќерката на Пол Вокер сè попопуларна на Инстаграм поради успешната манекенска кариера (ФОТО)

Медоу Вокер, ќерка на трагично починатиот глумец Пол Вокер, гради успешна манекенска кариера, што и го покажа со неколкуте професионални фотографии кои ги сними како модел.

 

View this post on Instagram

 

fin.

A post shared by Meadow Walker (@meadowwalker) on

Медоу има 1,5 милиони следачи на Инстаграм, а голем удел во нејзината популарност има и тоа што е ќерка на холивудската ѕвезда од серијалот филмови „Брзи и бесни”. Кога Вокер 2013 година загина во сообраќајка, таа имала 14 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Meadow Walker (@meadowwalker) on

Инаку, Медоу покрена и фондација во чест на својот татко, именувана по него, чијашто мисија е грижа за океаните, помош за луѓето и за животните, благородните заложби кои го красеа и Пол.

Коронавирус